Inloggen

Lorentzschool

preview
Nieuwsbrief 6
Agenda

Nieuwsbrief 6 donderdag 17 november 2022.

De volgende nieuwsbrief verschijnt donderdag 1 december 2022. 

Kopij inleveren uiterlijk woensdag 30 november 2022. 

 

Dinsdag 22/11: schoen zetten groepen 3 t/m 8.

Woensdag 23/11: Pietenfeest.

Vrijdag 25/11: finale voorleeswedstrijd. 

 

 

Schooltuinen

Schooltuinen in park Cronesteyn zoeken nieuwe vrijwilligers 

 

We zoeken mensen voor de tuinlessen op maandag, dinsdag en woensdag 

 

Heb je een paar uurtjes in de week tijd om te helpen, van eind maart tot de herfstvakantie? Lekker buiten in de natuur en meegenieten met de kinderen van groei en bloei. Leeftijd is niet belangrijk. Ervaring met tuinieren is gewenst maar niet noodzakelijk.  

 

Inline image

 

Wat bieden wij: 

Plezier met de kinderen. 

De wetenschap dat je echt iets bijdraagt aan de natuurbeleving en educatie aan kinderen. 

Ondersteuning door andere vrijwilligers, een leuk uitje, bijscholing, en veel waardering. 

 

 

 

 

 

Voor meer informatie http://www.schooltuinenleiden.nl/en om je op te geven:  

Marian Kathmann 06-40459617 of marian.kathmann@planet.nl 

Zie ook www.schooltuinenleiden.nl   

 

Alle kinderen zouden minstens een seizoen een eigen moestuintje moeten hebben.  

Omdat het zo’n belangrijke ervaring is. Ongeveer 650 kinderen boffen omdat zij met hun klas naar de Leidse schooltuinen gaan.  De Vereniging Leidse schooltuinen heeft al 95 jaar ervaring.  Vrijwilligers maken het mogelijk  

Nationaliteiten Lorentzschool.nl

Wist u dat......?  

Leiden wordt steeds meer een internationale stad. Als je op zaterdag over de Leidse markt loopt, hoor je veel verschillende talen. Zo is ook de leerlingenpopulatie de Lorentzschool internationaler geworden. 

Wist u dat 35% van onze leerlingen 1 of 2 ouders hebben met een anderstalige achtergrond?! En dat die ouders uit 66 verschillende landen komen van over de hele wereld?! Van Noorwegen tot Zuid-Afrika, van Brazilië tot Mongolië.  

Op het plaatje hieronder kunt u zien waar ouders met kinderen op de Lorentzschool allemaal vandaan komen. Hoe groter het woord hoe meer ouders diezelfde afkomst hebben.  

 Inline image

Een uitdaging en een verrijking voor onze school en een reden voor de Lorentzschool om een NT2 (Nederlands als tweede taal) klas voor de groepen 1, 2 en 3 te beginnen waarin NT2 leerlingen extra aandacht krijgen bij het leren van het Nederlands. Op de studiedag voor de leerkrachten van 4 oktober hebben we ook aandacht besteed aan hoe om te gaan met meertaligheid in de klas     

Van Vollenhovenkade 17   

2313GG  Leiden 

Tel: 071-5141777